کسب و کار هلدینگ

در عصر حاضر، فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصادی و صنعتی کشورها بوده و به ویژه فناوری برتر ـ که در رشد و ترقی صنعت کشورها بسیار موثر است ـ در سبقت از دیگر رقبا در عرصه تجارت جهانی نقش بسزایی ایفا می‌کند. در این راستا، هلدینگ سرآمد در چهار شرکت آتی اندیش نویان (نویان سیستم)، کیش سل پارس (سامانتل)، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) و مرکز نوآفرینی سرآمد (پلنت) سرمایه‌گذاری نموده است.

بیمه به عنوان یک مولفه اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشورها داشته و هر چه سهم صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و ضریب نفوذ آن بیشتر باشد اقتصاد آن کشور پیشرفته تر خواهد بود. بدون بیمه کسب و کارها امکان گسترش ندارند و زمانی که کسب و کار نتواند گسترش پیدا کند، اشتغال ایجاد نمی‌شود. در این راستا، هلدینگ سرآمد سرمایه‌گذاری های متنوعی را در صنعت بیمه و شرکت‌های پایین دستی آن انجام داده است. در حال حاضر هلدینگ سرآمد به طور مستقیم، از سهامداران بیمه سامان، بیمه نوین، شرکت بیمه زندگی باران و بیمه اتکایی سامان می‌باشد. از سوی دیگر، سرآمد سهامدار عمده شرکت خدماتی و کمک رسانی پیشگام الوند اتحاد (درمانت)، شرکت ایده پردازان بازار سرمایه امین، شرکت توان آفرینان آرامش فردا و شرکت سامان اینترنشنال می‌باشد که با هدف تکمیل زنجیره ارزش شرکت‌های فعال در حوزه صنعت بیمه آن‌ها را ایجاد و اداره می‌کند.

امروزه کاغذ یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین کالاها در جهان است و رشد مصرف سرانه آن در یک کشور نشانگر رشد درآمد ملی و سطح فرهنگی آن به شمار می‌آید‌. یکی از صنایع مهم و قابل توجه در کشور ما که دارای پتانسیل صادراتی بالایی است، صنعت کانی‌های غیرفلزی است که دارای مزیت نسبی نیز می‌باشد. هلدینگ سرآمد در حوزه صنایع سلولزی و کاغذی نسبت به تاسیس و ایجاد کارخانه‌ای در این زمینه تحت عنوان صنایع کاغذی کتیبه‌گستر صدرا اقدام نموده است و نسبت به سرمایه‌گذاری در شرکت صنایع بسته بندی ارمغان نگین آریا و در حوزه کانی‌های غیر فلزی در سهام شرکت‌های شیشه ‌همدان و شرکت صنایع مهتاب خراسان سرمایه‌گذاری کرده است.

صنعت گردشگری پس از صنعت نفت و خودرو به عنوان سومین صنعت از لحاظ درآمدزایی و گردش مالی در دنیا شناخته می شود. از این رو گردشگری با رشدی خیره کننده در سراسر جهان روبرو شده و کشورهای مختلف را بر آن داشته است تا برای کسب درآمد از طریق این صنعت به اجرای برنامه‌هایی از جمله گسترش و ایجاد تورهای متنوع برای جذب گردشگر بپردازند. هلدینگ سرآمد با نگرش به اهمیت این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و مشارکت در ساخت بزرگترین و بلند مرتبه‌ترین بنای هتل با سایر شرکا نموده است و در حال حاضر به عنوان یکی از سهامداران شرکت گروه هتل‌های ملل می‌باشد.